Yankee Candle- zapachy, które podbiły rynek

Yankee Candle- zapachy, które podbiły rynek

Niezwykłe zapachy, wszechstronna funkcjonalność i kształtna forma, czyli Yankee Candle. To marka, która rozpętała istną rewolucję. Od lat kojarzy się z najlepszymi produktami rozpościerającymi nad domowymi czy biurowymi wnętrzami niezwykle atrakcyjną aurę zapachową.
W 1969 roku pewien Mike Kittredge chcąc podarować coś małego, ale przy tym nietuzinkowego swojej mamie w Święta Bożego Narodzenia postawił na produkt ręcznie robiony, czyli świecę.

W przypływie inspiracji i natchnienia Mike wziął kredki, rozpuścił je w garnku i przelał do kartonu po mleku wcześniej umieszczając w nim knot i resztki wosku z innej świecy. W ten sposób zrobił prezent dla ukochanej mamy. Nie wiedział wtedy, ze po jej zrobieniu otworzą się jemu drzwi do wielkiej kariery dzięki sąsiadce, która zachwyciła się i poprosiła go o egzemplarz dla siebie. 17-letni Mike zaczął eksperymentować z przeróżnymi aromatami i coraz ciekawszymi kompozycjami.
Teraz jest to ogromne przedsiębiorstwo zatrudniające kilka tysięcy pracowników w ponad 70 krajach na świecie, w samych Stanach Zjednoczonych posiadają ponad 18.000 sklepów.

 

 

Oferta marki Yankee Candle obejmuje kilka kategorii tematycznych: Fruit- owocowe, Floral- kwiatowe, Fresh- świeże, Food&Spice- jedzenie i przyprawy. Ostatnia to Festive, czyli zapachy okolicznościowe jak Wigilia czy Halloween. Oprócz podstawowych zapachów firma cztery razy w roku wypuszcza sezonowe lub limitowane zapachy.
Świeczki są wytwarzane z najwyższej jakości naturalnych i nietoksycznych substancji, oraz tworzyw. Knot jest w 100% bawełniany. Olejki eteryczne są naturalnym ekstraktem roślinnym poddanym rygorystycznym normom laboratoryjnym i bezpieczeństwa. Wosk parafinowy jest wysoko rafinowy, co oznacza, że jest nietoksyczny. Wszystko razem jest umieszczone w słojach z odpornego na ciepło szkła. Yankee Candle zatrudnia wybitnych perfumiarzy i ekspertów do tworzenia swoich palet zapachowych. Ofertę firmy uzupełniają także: akcesoria, dyfuzory zapachowe, spraye do pomieszczeń, kominki do wosków, zapachy samochodowe oraz woski Yankee Candle.
Sięgając po produkty tej marki, mamy pewność szerokiego wyboru. Możemy komuś sprawić niezwykły prezent lub zachwycić gości w czasie świętowania, spotkania lub zwyczajnego odpoczynku w domu. Świeczki pomagają stworzyć wspaniałą atmosferę. To od Nas zależy, czy będzie relaksacyjna lub odświętna. Yankee Candle zainteresuje każdego, kto chce by w jego domu unosił sie przepiękny zapach, poszukuje ładnej i praktycznej dekoracji dla domu lub zależy mu na autentyczności i wysokiej jakości.