Akcesoria łazienkowe - na jakie się zdecydować?

Akcesoria łazienkowe - na jakie się zdecydować?

W łazience powinniśmy stawiać na funkcjonalność, a ją zapewnią oczywiście takie urządzenia, jak prysznic, wanna, toaleta oraz umywalka. Jednak, aby łazienka była kompletna potrzebne są odpowiednie dodatki łazienkowe. To właśnie one nadadzą niepowtarzalnego klimatu i charakteru wnętrzu. Akcesoria nie mogą tylko ładnie wyglądać, ale też muszą nam usprawniać codzienne funkcjonowanie. 

Jeśli dobrze dobierzemy nasze dodatki to jesteśmy w stanie stworzyć przepiękną, zapierającą dech w piersiach łazienkę. Nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. 

Akcesoria łazienkowe mają żywe, ale i stonowane kolory, różne ciekawe wzory czy też proste struktury. Odgrywają dużą rolę w pomieszczeniu, nie tylko w łazienkach robionych od podstaw, ale mogą również odmienić starą łazienkę. 

Wybierając akcesoria łazienkowe powinniśmy kierować się jedną z dwóch zasad. Pierwszą  z nich jest wybieranie dodatków z jednej linii, a drugą dobieranie różnych elementów tak, żeby tworzyły spójne wnętrze i dopasowały się do stylu łazienki

Dodatki powinny uzupełniać naszą łazienkę, a nie sprawiać wrażenie przytłoczenia, rozgardiaszu. Tutaj liczy się funkcjonalność, dlatego tak ważne jest, abyśmy dobrze dobrali nasze akcesoria łazienkowe

 Kolor akcesoriów łazienkowych nadaje charakteru wnętrzu

Dzięki wykorzystaniu dodatków w jakimś ciekawym kolorze nie dość, że ożywimy naszą łazienkę to dodatkowo wyróżnimy wybrane elementy. W dużych, jak i małych łazienkach dobrym pomysłem będzie wybranie sobie dominującego koloru, który wystąpi na większości dodatków łazienkowych. W przypadku, gdy ściany będą pomalowane w stonowanych barwach, sprawdzą się nawet wzorzyste akcesoria. Jeśli jednak nasze ściany są w intensywnych kolorach to lepiej trzymać się dodatków w subtelnych barwach bez jakichkolwiek wzorów.

Jakie akcesoria dobrać  do naszej łazienki?

  • Akcesoria łazienkowe – dywaniki oraz ręczniki łazienkowe

Cudownym uczuciem jest ten moment, kiedy wychodzimy spod prysznica czy z wanny i możemy położyć nasze mokre stopy na puszystym dywaniku. 

Dywaniki idealnie nadadzą się w naszej łazience, ponieważ będą pełnić funkcję nie tylko dekoracyjną, ale również praktyczną. Takie dywaniki śmiało mogą zbudować klimat łazienki. Dzięki nim możemy, np. rozjaśnić ciemne i ponure pomieszczenie kładąc dywaniki w ciepłych, żywych barwach. W sklepach często można spotkać zestawy łazienkowe, w których znajdują się dwa lub trzy dywaniki. Zakupienie takiego kompletu z pewnością może ułatwić aranżację. 

Kolejnymi akcesoriami są ręczniki łazienkowe. Dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie kilku takich samych bądź w podobnych wzorach ręczników. Ważne jest to, aby były dopasowane do całej stylizacji wnętrza. 

Dzięki dywanikom oraz ręcznikom stworzymy ciepłą i przytulną łazienkę.

  • Akcesoria łazienkowe – wieszaki, szczotki do WC oraz uchwyty na papier toaletowy

Takie elementy w łazience, jak uchwyty na papier, kubek, wieszaki lub półeczki muszą być spójne. Powinny być tak dopasowane, aby były w tym samym stylu, podobnej kolorystyce. Dobrze by było, żeby wybrać jeden właściwy rodzaj wykończenia – najczęściej są one ceramiczne, plastikowe, chromowane bądź z elementami szklanymi. To samo się tyczy szczotki do WC. 

Mogłoby się wydawać, że takie akcesoria łazienkowe nie są zbytnio znaczące, jednak to nie prawda. Dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć pięknie wyglądające wnętrze. Dokładniej to widać w łazience z niewielkim metrażem, gdzie poza płytkami może to być jedyny element dekoracyjny bądź jeden z niewielu.

  • Akcesoria łazienkowe – mydelniczki, dozowniki do mydła, pojemniki, kubki na szczoteczki

Następnymi ważnymi i niezbędnymi dodatkami łazienkowymi są dozowniki do mydła, mydelniczki itp. Najlepiej, żeby były w podobnych barwach i designie. Zazwyczaj od razu po wejściu do łazienki widzimy wszystkie akcesoria, dlatego tak ważne jest, aby wszystko było spójne i ładne. Mają stanowić ozdobę naszej łazienki

Jeśli chodzi o tego typu dodatki to mamy tutaj szeroki wachlarz możliwości. Półki w sklepach są przepełnione akcesoriami w przeróżnych kształtach, kolorach. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Na ten moment bardzo popularny jest dozownik do mydła, który sprawia, że płyn zamienia się w pianę. Z pewnością dzieci i goście byliby tym zachwyceni. 

Do łazienki również sprawdzą się pojemniki, np. na kosmetyki, waciki czy na dziecięce zabawki do zabaw podczas kąpieli. Takie pudełka sprawią, że zapanuje w naszej łazience porządek oraz będą jej ładną ozdobą. 

  • Akcesoria łazienkowe – kosze na śmieci i bieliźniarki

Kosze na śmieci czy na brudną bieliznę to także potrzebne akcesoria do naszej łazienki. Bieliźniarki są nam niezbędne do codziennego użytku. Producenci proponują je w mnóstwo przeróżnych wzorach i tworzywach. Takie kosze mogą być, np. plastikowe, wiklinowe, silikonowe, drewniane bądź zrobione z tkaniny. Kosze wykonane z tkaniny są teraz bardzo na topie. Będą idealnie pasować do łazienki zaaranżowanej w stylu marynarskim.

Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis o akcesoriach łazienkowych Wam się spodobał i zachęcam do przeczytania poprzednich i komentowania.